Перейти до контенту

Труна

Під час вибору труни враховуються наступні нюанси:

  • Віросповідання. Християнство має безліч течій, і в кожному з них для поховання використовуються різні труни. Православні ховають своїх прихожан в прямокутних гробах, звужених донизу, католики - в шестикутних трунах з розширенням в районі плечей.
  • Зріст і вага небіжчика. Щоб правильно розрахувати довжину труни, необхідно до зросту покійного додати 20-30 см. Щодо обсягу важливо знати, що стандартні домовини виготовляються в 3 розмірах: 52 (стандарт), 60 (колода) і 68 (спецколода).
  • Поховання або кремація. Труна для кремації відрізняється від труни для поховання. Вона виготовляється виключно з горючих матеріалів і не містить металевих деталей та аксесуарів, які ускладнюють процес.
  • Колір. Традиційно вважається, що колір оббивки труни вказує на вік померлого: чорний і червоний використовується для прощання з літніми людьми, синій і зелений - з молодими, рожеві і блакитні - з дітьми. Але останнім часом все більше популярності набирають моделі без оббивки. Вони мають поліровану дерев'яну поверхню і називаються VIP або елітні.